Способи представлення алгоритмів. Блок-схеми (Аналіз уроку інформатики)

Страницы работы

1 страница (Word-файл)

Содержание работы

Аналіз

уроку інформатики

Тема: Способи представлення алгоритмів. Блок-схеми

Мета: Закріпити поняття алгоритми, показати різні способи представлення алгоритмів, навчати представленню алгоритма у вигляді блок схеми;

розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять;

навчити дотримувати культуру запису.

Олена вирішила провести цей урок за такою структурою:

1.  Організаційний момент                      (1 хв.)

2.  Повторення пройденого матеріалу

та актуалізація опорних знань           (3 хв.)

3.  Вивчення нового матеріалу               (15 хв.)

4.  Практична частина                              (17 хв.)

5.  Підсумок уроку                                   (2 хв.)

6.  Домашнє завдання                              (1 хв.)

Я вважаю, що така структура уроку була раціональною для ефективного використання часу і досягнення мети уроку.

Тип уроку – комбінований урок. Під час уроку був повторений попередній матеріал, і на його основі вчитель формував нові поняття і знання.

Різні способи представлення алгоритмів (словесний, алгебраїчний, табличний, геометричний (блок-схеми) учні будуть використовувати в подальшому при складанні програми і алгоритмів. А навички роботи з клавіатурою оптимізують роботу учнів з комп’ютером.

Для вивчення нового матеріалу обрано проблемно-пошуковий та словесний методи навчання. Під час практичної частини на комп’ютері використана самостійна робота учнів з метою поглибленого засвоєння матеріалу. Під час уроку було використано таблицю з намальованою на ній схемою, картки, інструкції по виконанню практичної частини, ЕОМ, програма WOD.BAS по набуттю навичок роботи з клавіатурою.

З метою врахування особливостей учнів було здійснене диференційоване навчання на уроці. Під час практичної частини клас було поділено на дві частини. Одній було запропоновано працювати з комп’ютером, а іншій – картки з запитаннями про призначення клавіш клавіатури. Потім ці дві групи помінялися місцями. Але Олена трохи не розрахувала час, тому виявилось, що перша група працювала з комп’ютером довше ніж друга.

На уроці був використаний елемент самонавчання під час роботи з комп’ютерною навчальною програмою.

Висновок: Для усунення певних недоліків, на мій погляд необхідно ретельніше прорахувати час уроку, а також навчитися розподіляти свою увагу. Мені здається, що це приходить з досвідом роботи і працею над собою.
