Мета:
навчальна: формування знань про властивості множення чисел, умінь розв’язувати вправи з використанням розподільної властивості множення, навичок проведення математичних обчислень;
розвиваюча: розвиток уважності, точності, уяви;
виховна: виховання працелюбності, культури праці, сумлінності;
Прилади і матеріали: дошка, крейда, плакати.
Тип уроку: формування нових знань і умінь.
План
1. Організаційна частина. 3 хв.
2. Актуалізація опорних знань. 5 хв.
3. Пояснення нового матеріалу. 10 хв.
4. Формування початкових умінь. 25 хв.
5. Оцінювання. 1 хв.
6. Домашнє завдання. 1 хв.
Хід уроку
1. Організаційна частина.
1) привітання;
2) перевірка присутніх;
3) перевірка наявності зошитів, ручок, підручників.
2. Актуалізація опорних знань.
Учитель задає класу питання з попередньої теми:
– Як помножити два числа з різними знаками?
– Чому дорівнює добуток будь-якого числа на одиницю?
– Чому дорівнює добуток будь-якого числа на –1?
– Чому дорівнює добуток будь-якого числа на 0?
– Які дії можливо виконувати в множині натуральних чисел?
– Які дії можливо виконувати в множині цілих чисел?
– Яку дію не можна виконувати в жодній множині?
3. Пояснення нового матеріалу.
При розв’язуванні багатьох задач та вправ ми часто стикаємось з громіздкими математичними обчисленнями. Для того щоб в подальшому спростити проведення таких обчислень ми сьогодні і вивчаємо тему “Розподільна властивість множення”.
Для раціональних чисел справджується розподільна властивість множення відносно додавання:
Відкрийте підручник на ст. 249 і знайдіть правило. Уважно прочитайте його і запишіть у зошит:
Для будь-яких раціональних чисел a, b, c справджується рівність:
Перевіримо цю рівність, узявши
Отже, (діти записують у зошит)
Заміна виразу на вираз або виразу на вираз називається розкриттям дужок. Наприклад:
Заміна виразу на вираз або виразу на вираз називається винесенням спільного множника за дужки. Наприклад:
У виразі доданки , як ви вже знаєте, називають подібними.
4. Формування початкових умінь.
1) Розв’язування усно № 1393, 1394, 1395.
№1397
Обчисліть: |
||
а) |
б) |
в) . |
2) Два учні розв’язують вправи біля дошки, а останні в зошиті № 1396, 1397, 1399, 1401, 1403.
3) На дошці записуються 6 завдань, які потрібно розв’язати з застосуванням розподільної властивості множення, і дешифратор, за допомогою якого діти зможуть розгадати ключове слово.
6,1 |
120 |
- 670 |
-17 |
-11000 |
750 |
ь |
о |
л |
у |
д |
м |
Ключове слово – “модуль”.
5. Оцінювання самих активних учнів.
6. Завдання додому: № 1398, 1400, 1402 підручника.
№ 1402
Винести за дужки спільний множник: |
||
а) |
б) |
в) . |
Уважаемый посетитель!
Чтобы распечатать файл, скачайте его (в формате Word).
Ссылка на скачивание - внизу страницы.