Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Г.Короленка
План-конспект уроку
з алгебри для 7-го кл. на тему:
“Розв’язання системи лінійних рівнянь
методом підстановки”
Підготував студент
групи М-33
Йосипенко Ю.М.
Тема уроку: Розв’язання системи лінійних рівнянь методом підстановки.
Мета уроку: Навчити учнів розв’язувати системи лінійних рівнянь методо підстановки, виховувати в учнів діалектико-матеріалістичний світогляд, наполегливість, інші корисні риси характеру, формування логічного і абстрактного мислення.
Прилади і матеріали:
Таблиця з графіками, підручник Бевза “Алгебра 7-9 кл.”, наочні посібники.
1. Організаційний момент.
Вчитель заходить до класу, вітається з учнями. Пропонує учням сісти і підготуватись до уроку, дістати зошити з домашнім завданням, продивитись розв’язання вправ. Оглядаючи клас, він дивиться чи всі на своїх місцях, чи порядок на столах.
2. Перевірка домашнього завдання.
Вчитель, перевіряючи домашнє завдання у кожного учня, ходив по класу і паралельно задавав різні питання, що стосувалися теми, вивченої на попередньому уроці:
· Що називається розв’язками (коренями) рівняння?
· Що означає знайти розв’язок рівняння?
· Які існують методи розв’язування лінійних рівнянь?
· Що таке змінна?
· Що таке незалежна змінна?
Вчитель відмічає, хто не виконав домашнього завдання чи виконав не повністю, відповідає на можливі запитання. Відповіді оцінює, запитує, чи не залишилось чогось незрозумілого з теми.
3. Пояснення нового матеріалу.
Вчитель говорить: “Мета сьогоднішнього уроку – навчити вас розв’язувати системи лінійних рівнянь. Під кінець уроку ви повинні вміти розв’язати будь-яку систему рівнянь”.
Вчитель записує на дошці систему лінійних рівнянь:
І тут використовує вчитель для роз’яснення цього методу так званим – методом “уособлення”, тобто з першого рівняння визначається (уособлюється) одна змінна і підставляється в друге рівняння. Під час розповіді вчитель записував на дошці:
Відповідь: (8;1).
Після викладу матеріалу вчитель запитує, чи зрозуміли вони новий матеріал, чи став доступний їм цей метод.
4. Закріплення нового матеріалу (розв’язування вправ).
Вчитель викликає чотирьох учнів до дошки і дає їм розв’язати чотири системи лінійних рівнянь:
Вчитель оцінює розв’язання систем рівнянь викликаних учнів. Тим, хто помітив і виправив помилки, вчитель задає додаткові питання і теж виставляє оцінки.
5. Завдання додому:
№ 414 (б),
№ 416 (а),
№ 417 (а),
№ 418 (а),
6. Підсумок уроку.
Уважаемый посетитель!
Чтобы распечатать файл, скачайте его (в формате Word).
Ссылка на скачивание - внизу страницы.