Розв’язання системи лінійних рівнянь методом підстановки: План-конспект уроку з алгебри

Страницы работы

4 страницы (Word-файл)

Содержание работы

Міністерство освіти і науки України

Полтавський державний педагогічний університет

ім. В.Г.Короленка

План-конспект уроку

з алгебри для 7-го кл. на тему:

“Розв’язання системи лінійних рівнянь

методом підстановки”

 


Підготував студент

групи М-33

Йосипенко Ю.М.

Полтава 2002

Тема уроку: Розв’язання системи лінійних рівнянь методом підстановки.

Мета уроку: Навчити учнів розв’язувати системи лінійних рівнянь методо підстановки, виховувати в учнів діалектико-матеріалістичний світогляд, наполегливість, інші корисні риси характеру, формування логічного і абстрактного мислення.

Прилади і матеріали:

Таблиця з графіками, підручник Бевза “Алгебра 7-9 кл.”, наочні посібники.

ХІД УРОКУ

          1. Організаційний момент.

Вчитель заходить до класу, вітається з учнями. Пропонує учням сісти і підготуватись до уроку, дістати зошити з домашнім завданням, продивитись розв’язання вправ. Оглядаючи клас, він дивиться чи всі на своїх місцях, чи порядок на столах.

2. Перевірка домашнього завдання.

Вчитель, перевіряючи домашнє завдання у кожного учня, ходив по класу і паралельно задавав різні питання, що стосувалися теми, вивченої на попередньому уроці:

·  Що називається розв’язками (коренями) рівняння?

·  Що означає знайти розв’язок рівняння?

·  Які існують методи розв’язування лінійних рівнянь?

·  Що таке змінна?

·  Що таке незалежна змінна?

Вчитель відмічає, хто не виконав домашнього завдання чи виконав не повністю, відповідає на можливі запитання. Відповіді оцінює, запитує, чи не залишилось чогось незрозумілого з теми.

3. Пояснення нового матеріалу.

Вчитель говорить: “Мета сьогоднішнього уроку – навчити вас розв’язувати системи лінійних рівнянь. Під кінець уроку ви повинні вміти розв’язати будь-яку систему рівнянь”.

Вчитель записує на дошці систему лінійних рівнянь:

І тут використовує вчитель для роз’яснення цього методу так званим – методом “уособлення”, тобто з першого рівняння визначається (уособлюється) одна змінна і підставляється в друге рівняння. Під час розповіді вчитель записував на дошці:

Відповідь: (8;1).

Після викладу матеріалу вчитель запитує, чи зрозуміли вони новий матеріал, чи став доступний їм цей метод.

4. Закріплення нового матеріалу (розвязування вправ).

Вчитель викликає чотирьох учнів до дошки і дає їм розв’язати чотири системи лінійних рівнянь:

Вчитель оцінює розв’язання систем рівнянь викликаних учнів. Тим, хто помітив і виправив помилки, вчитель задає додаткові питання і теж виставляє оцінки.

5. Завдання додому:

№ 414 (б),

№ 416 (а),

№ 417 (а),

№ 418 (а),

6. Підсумок уроку.
