Тема: Вода- чарівниця, вода - трудівниця.
Мета: Виховувати у дітей розуміння виняткової ролі води на Землі, бережливе ставлення до оточуючого середовища , любов до природи, допитливість та наполегливість. Розвивати уяву, мислення. Спонукати дітей проводити пошуково-дослідницьку ігрову діяльність, самостійно використовувати знання в ігрових ситуаціях; узагальнювати знання дітей про те, що вода потрібна живим істотам і входить до складу всіх живих організмів.
Матеріал: зображення капельки, набір предметних картинок, ілюстрації до казок, м’яка іграшка(дівчинка-капелька), одноразові стаканчики,грунт, стеки, пластмасові кульки,камінці, глибока миска, відерце, лійка,серветки, магнітофон.
Хід заняття:
-Діти, до нас прийшли гості. Давайте привітаємось.
(чується стук у двері)
-Ще хтось до нас іде. Ой, дивітьсяю. Це дівчинка-Краплинка прийшла. А що це вона із собою принесла?
(Глобус)
-Розкажіть Крапликці що таке глобус.
(Макет нашої планети_) Розглядають глобус.
-А як називається наша планета?
(Земля)
- Ой, а чому це на глобусі так багато голубого кольору?
(Це вода)
-Так,справді, на нашій планеті багато води. А де зна-
ходиться вода?
(У океанах,морях,річках,озерах)
-А як називається наше місто?
(Суми)
-Вірно, Суми. А у нашому місті є річки,озера? Як вони на-
зиваються?
(Псьол. Стрілка,Сумка,)
-Дивіться як зраділа Дівчинка-Краплинка. Вона каже, що там живуть її братики і сестрички, і вона нас запрошує до них у гості. Ну що, підемо?
Звучить музика. Діти рухаються до стенду на якому розта-
шовані ілюстрації до казок.
-Ми прийшли у гості до казкової краплинки.Ця краплинка ду-
же любить казки. Роздивіться ілюстрації та розкажіть Крап-
линці про які казки йдеться мова.
(Діти розглядають ілюстрації, і називають казки)
-Згадайте в яких казках йдеться мова про воду?
(діти називають і пояснюють)
-Які ви молодці! Але час рушати до іншої краплинки. Да-
вайте візьмемо краплинку з собою. А як ви гадаєте вода
це тверда чи рідка речовина і чому ви так вирішили?
(рідка тому,що вона тече)
-Тоді давайте покладемо її у відерце, і підемо далі.
Звучить музика. Діти йдуть далі.
-Ой, що це я знайшла?
(Жолудь)
-А на якому дереві ріс жолудь?
(На дубі)
-А яке дерево може вирости із жолудя?
(дуб)
-То давайте ми його посадимо.
Діти садять жолуді у стаканчики із землею.
-Щоб рослинки виросли гарними і здоровими розка-
жемо віршик-закличку.
Лили, лили, лили.
Пили, пили, пили,
Лили, лили діти,
Пили, пили, квіти,
Виростали квіти,
Виростали діти.
-От ми і посадили наші жолуді. Ащо ще треба зробити щоб
жолуді росли.
(полити) Діти поливають посаджені жолуді.
-Так, вірно треба полити. Бо без води життя не можливе.
Які ви молодці. До весни наші дубки виростуть і ми їх ви-
садемо на нашому майданчику. А зараз витремо ручки, і підемо до іншої краплинки
Звучить музика, діти рушають до іншої краплинки.
-Діти, дивіться ця Краплинка чомусь засмучена, Вона каже що з нею ніхто не дружить. Давайте їй допоможемо знайти друзів.
(Діти відбирають картинки тварин, рослин, людини вивішують поряд з краплинкою)
- Погляньте скільки у краплинки друзів!Чому скільки?
(ніхто не може жити без води)
-А як потрапляє вода в організм людини?
(Пємо)
-А чи можемо ми бачити рідину з людського організму?
(Сльози, піт, кров, сеча)
-В організмі людини завжди є вода. Вона необхідна для того щоб людина жила.
-Подивіться на друзів Краплинки. Як ви гадаєте хто більше вип’є води і чому?
(Слон,верблюд тому що вони великі )
Коротка доповідь дітей про слона і верблюда.
-Ви молодці. Рушаємо далі, а краплинку з собою беремо.
Звучить музика. Діти підходять до дослідницького столика.
- Це краплинка- чарівниця. А давайте ми теж станемо чарівниками.
Дітям пропонується узяти в одну руку камінець,а в другу пластмасову кульку,і визначити що з них важче.
(Камінець)
-А давайте перевіримо чи може камінець і кулька плавати.
Діти у миску з водою спочатку опускають камінь, потім кульку.
-Що сталося з камінцем ,а що з кулькою. Чому?
Діти роблять висновок важкі предмети тонуть, а легкі ні.
-А ось одна кулька стрибнула у баночку. Як же її звідти можно достать?
(Треба наливати воду до тих пір поки кулька не підніметься нагору)
-Який же ми зробимо висновок? Вода виштовхує на поверхню легкі предмети.
- Сподобалося вам бути чарівниками?
(так)
-Маленькі чарівники мабуть втомилися. Час відпочити. Кожна людина має право на відпочинок. Ми візьмемо з собою краплинку і підемо до річки . Дивіться скільки тут камінців різних .Підпливла рибка. Вона з вами хоче погратися. Вона буде підпливати до камінця, а ви будете казати на яку геометричну фігуру камінець схожий.
(діти називають геометричні фігури)
-Які ви в мене всі розумні. Хай рибка пливе, а ми з вами сядемо заплющимо очі ,і послухаємо як співають пташки.
Звучить музика. Діти сидять з заплющеними очима.
-Ой ! дивіться що сталося з річкою?
Діти відкривають очі – в річці сміття.
-Це мабудь якийсь злий чаклун хоче зачаклувати річку. Давайте врятуємо нашу річку. Як ви гадаєте чого не повинно бути в річці?
(Бутилок ,паперу черевиків……)
- Давайте ми все сміття зберемо у пакет і винесемо на смітник.
(Діти збирають сміття)
-Які ви молодці. Яка тепер чиста і гарна річка стала. Давайта ми у річку пустимо наших краплинок. Нехай пливуть.Я думаю що краплинкам гарно в ній буде. (діти випускають краплинок)
ПІДСУМОК:
Який сьогодні у нас цікавий день був. Ми сьогодні стільки усього дізналися і ви такі усі молодці. А що вам найбільше сподобалося і запам’яталося?
Уважаемый посетитель!
Чтобы распечатать файл, скачайте его (в формате Word).
Ссылка на скачивание - внизу страницы.