Середнє арифметичне (швидкість): План-конспект уроку математики в 5 класі

Страницы работы

Содержание работы

Конспект уроку математики в 5-А класі на 8 квітня 2002р

Студентки-практикантки Шемет Наталії

Тема:Серсднє арифметичне(швидкість)

Мета:Закріпити знання,здобуті на попередньому уроці;навчити учнів знаходити середню швидкість. Вивчити нові поняття і закріпити вже вивчені;виховати старанність та  працелюбність.

Обладнання до уроку:Дошка,підручник.

Хід уроку

1.Організація класу(2хв)

Вітаюсь.Пропоную сісти іпідготуватись до уроку,переглянути в зошитах виконан-ня домашньої роботи.оглядаю клас,відмічаю відсутніх.

2.Перевірка домашнього завдання(10хв)

Запитую в учнів ,які виникли труднощі з виконанням домашнього завдання.Один з

Учнів пояснює задачу на дошці.

№1210

Токар виточив три однакові деталі.Першу деталь він виточив за 1 хв, другу-за 56с,третю-за 1хв і

1с.Скільки часу в середньому витрачав токар на виготовлення однієї деталі?

Розв”язання

1)  6а+5б+61=177(с)-затратив токар на виготовлення трьох деталей.

2)  177/3=59(с)-в середньому витрачав на виготовлення однієї деталі

Відмічаю тих,хто не виконав домашнього завдання,або виконав не правильно чи не

Повністю.Відповідаю на запитання дітей з приволу д/з.

3.Пояснення нового матеріалу(15 хв).

-Друзі ,на минулому уроці ми познайомилися з поняттям середнього арифметичного.Тепер ви легко можите визначити середню масу,температуру,середній затрачений час.А сьогодні я хочу вас познайомити з поняттям середньої швидкості.

Для цього ми розв”яжемо таку задачу(для її розв”язання викликаю до дошки здібyого  учня):

Визначити серадню швидкість руху автомобіля за 3 год,якщо протягом перших двох годин

Він рухався із швидкістю 70 км/год,а протягом третьої – зі швидкістю 61 км/год.

Розв”язання

Бачимо ,що за першу годину автомобіль проїхав 70 км,за другу –також 70 км , за третю-61 км. У середньому за 1 годину автомобіль проїхав:

(70+70+61)/3=201/3=67(км/год)

Тому середня швидкість автомобіля становить 67 км/год.

Звертаю увагу учнів на те,що у дробові 201/3 знаменник дорівнює всьому числу

Руху автомобіля,а чисельник-усьому шляху,тобто кількості кілометрів,пройдених за цей час.Після цього можна вже сформолювати правило визначення середньої швидкості:

Щоб знайти середню швидкість руху тіла,треба весь пройдений шлях поділити на весь затрачений час.

4.Закріплення нового матеріалу та систематизація вивченого раніше(15 хв)

Викликаю до дошки трьох учнів , які , поділивши дошку на три частини, розв”язують задачі на щойно вивчений матеріал.

№1211

За першу годину лижник пройшов 10,8 км,за другу-9,26 км,а за третю-9,1 км.Яку відстань про-

ходив у середньому лижник за 1 год?

(10,8+9,26+9,1)/3=9,72(км/год)

№1213

Товарний поїзд пробув у дорозі три години.За першу годину годину він проїхав 36,5 км,за другу-40 км,а за третю-39,75 км.Знайти середню швидкість поїзда.

(36,5+40+39,75)/3=38,75(км/год)

№1217

Хлопчик пройшов шлях 6 км в одному напряму зі швидкістю 3 км/год,а у зворотньому –зі швид-

кістю 2 км/год.Знайти середню швидкість руху хлопчика.

(6+6)/(3+2)=2,4(км/год)

Поки ці учні  розв”язують задачі на дошці,я запитую у класу про матеріал минуло-го уроку :

1)  Що називається середнім?

2)  Що називається середнім арифметичним?

3)  Як знайти середнє арифметичне?

4)  Як знайти середню швидкість?   

5.Завдання додому(3 хв)

Повторити п 12

№1218

Автомобіль за перші дві години проїхав 101,5 км,а потім за 3 години-156,9 км.Скільки кілометрів у середньому він проїжджав за 1 годину?

№1222

1)  36,8/1,6+24,8/1,6+2,4/1,6

1)  (58,8/5,6+314,64/15,2)*10,1-9,09

2)  (0,5334/25,4+5,4162/1,8)/3+2,99

3)  45,4*0,105-(26,13/6,5-10,44/87)
