Міністерство освіти і науки України
Полтавський державний педагогічний університет
Ім. В.Г.Короленка
План-конспект уроку
на тему:
’’Розв¢язування систем тригонометричних рівнянь.”
Виконав студент
Фізико-математичнлго факультету
групи Ф-51
Яценко Ігор Олексійович
Тема:роз¢язування систем тригонометричних рівнянь.
Мета:
а) навчальна: Познайомити учнів з окремими прийомами розв’язування систем тригонометричних рівнянь.
б) розвиваюча: розвинути уяву та логічне мислення у дітей, підвищити рівень їхнього інтелекту.
в) виховна: виховати інтерес до предмету, усвідомлення важливості математики у повсякденному житті.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання:Таблиця “Тригонометрія.”
План.
1.Організаційна частина. (2хв)
2.Актуалізація опорних понять.(5хв)
3.Повідомлення нового матеріалу.(20хв)
4.Закріплення нового матеріалу.(15хв)
5.Підведення підсумків.Домашнє завдання.(3хв)
Хід уроку.
1.Організаційна частина.
Розкриваю тему та мету уроку.
2.Актуалізація опорних понять.
Для того щоб розглянути нову тему пропоную розв¢язати учням систему алгебраїчних рівнянь:
Відповідь: (5;3)
3.Повідомлення нового матеріалу.
Основні методи розв¢язування систем трегонометричних рівнянь майже такі, як і методи розв¢язування алгебраїчних систем.
Розглянемо приклади:
№1 Розв¢язати систему рівнянь
Розв¢язання.
Додавши і віднявши рівняння, одержуємо
Відповідь: x=(-1)n y=
№2 Розв¢язати систему рівнянь
Розв¢язання.
З першого рівняння знаходимо y=π-x. Тоді
cos x-cos(π-x)=1,
cos x+ cos x=1,
2 cos x=1
cos x=
x=
y=π-()=+(1-2n)π, n є Z
Відповідь: x=; y=+(1-2n)π, n є Z.
№3 Розв¢язати систему рівнянь
Розв¢язання.
Відповідь: x=(k+n), y=(k-n), де n, k є Z.
4.Закріплення нового матеріалу.
На дошці записані завдання і запропоновано учням їх розв¢язати самостійно в зошитах. В цей час допомогаю тим хто не може в ындивыдуальному порядку.
Розв¢язати систему рівнянь
а)
З другого рівняння sin(-y)+cos y=, маємо
cos y+ cos y=
2 cos y=
cos y=
y1=+2πk y2=-+2πk, k є Z.
x1=-+2πk x2=-(-)+2πk, k є Z,
x1=+2πk x2=+2πk, k є Z
Відповідь: x1=+2πk, y1=+2πk
x2=+2πk, y2=-+2πk, k є Z.
б) ;
Розв¢язання.
Віднімемо нижнє рівняння від верхнього і додамо їх.
Відповідь:
Підсумки:
Отже, сьогодні ви дізналися більше про тригонометричні рівняння, навчившись розв¢язувати системи тригонометричних рівнянь.Ви побачили, хто вміє гарно розв¢язувати рівняння, той може розв¢язувати і системи рівнянь. Отже, додому
Домашнє завдання:
Повторити тригонометричні рівняння. А також розглянути параграф розв¢язування тригонометричних систем.
Також, дітям було задано систему рівнянь:
Розв¢язання.
Підставимо перше рівняння в друге:
0,5-siny- siny=0,5
-2 siny=0
y=πn, n є Z
x=
Відповідь: x=; y=πn, n є Z
Уважаемый посетитель!
Чтобы распечатать файл, скачайте его (в формате Word).
Ссылка на скачивание - внизу страницы.