Графік функції (Аналіз уроку алгебри у 9 класі)

Страницы работы

Содержание работы

Аналіз уроку колеги-студента

.

Школа № 26.

Дата 10. 03. 2005.

Клас: 9-Б.

Кількість учнів за списком – 25 чол.

Присутніх – 23 чол.

Предмет: Алгебра.

Прізвище, ім’я та по-батькові вчителя: Білаш Марія Олександрівна.

Тема уроку: Графік функції.

Мета уроку: навчити учнів застосовувати знання, отримані на уроці, до розв’язування задач.

Виховне завдання: виховувати культуру поведінки, акуратність записів у зошиті, відповідальність.

Розвиваюче завдання: розширити науковий світогляд учнів через приклади з даної теми.

Підготовка класу до уроку: гігієнічні вимоги відповідають санітарним нормам.

Зміст уроку:

1. Організаційний момент.

Вчитель вітається, визначає чергових, відмічає відсутніх.

2. Перевірка д/з.

Вчитель перевіряє домашнє завдання .

3. Виклад нового матеріалу.

Відбувається у формі лекції з елементами бесіди з використанням дошки, та показує приклади з даної теми.

4. Закріплення нового матеріалу

Розв’язування задач.

5. Домашнє завдання.

Повідомляється номер параграфу, який потрібно прочитати вдома, та номера задач для самостійного розв’язування.

Аналіз змісту уроку:

1. Вчитель дуже добре перевірив д/з. Весь клас був в цьому задіяний. Гарно викладено новий матеріал і підібрано приклади різного типу і різної складності. Приклади гарні для нового матеріалу. Ідуть від легшого до важчого і різного типу.

2. Усі компоненти уроку були поєднані між собою логічно.

3. Зміст уроку відповідав його структурі.

Дії вчителя на уроці:

1. Вчитель пройшов по класу і переглянув наявність домашнього завдання у зошитах. Викликав деяких учнів до дошки, аргументував виставлені ним оцінки і вказав на типові помилки. Відмітив тих учнів, які найкраще справилися з роботою.

2. Повідомив тему уроку та записав її на дошці.

3. При викладанні нового матеріалу вчитель раціонально використовував дошку, роблячи на ній необхідні записи, наводив приклади, які задовольняють дану тему. При поясненні вчитель посилався на раніше вивчені поняття (що таке функція, теорема Вієта).

4. Активізація пізнавальної діяльності була проведена у вигляді низки запитань до учнів на початку та протягом викладання. Під час уроку вчитель періодично ходить по класу, дивлячись хто як працює на місці. Вчитель слідкує за дисципліною на уроці.

5. Після викладання нового матеріалу вчитель розв’язує задачу від простої до підвищеної складності на дошці, активно використовуючи допомогу класу. Більш прості задачі задаються учням додому.

Керівництво діяльністю учнів на уроці:

Активізація пізнавальної діяльності проводилася регулярно. Підтримувався відносно високий рівень самостійності учнів на уроці. Вчитель слідкував за культурою поведінки та записів у зошиті.

Висновок:

Мета уроку була досягнута. Про це свідчать бездоганні відповіді дітей на питання вчителя. Свідоцтвом цього є свідомі відповіді дітей на запитання вчителя і правильні формули, запропоновані ними при розв’язуванні задачі. Найбільші труднощі на уроці вчитель мав з дисципліною класу. Але йому, здебільшого, вдавалося їх подалати, іноді роблячи усні зауваження, а іноді, зупиняючи розповідь і виразно дивлячись на “порушника”. Але б хотілося побажати вчителю, щоб він говорив сильніше, бо були такі моменти коли його практично не було чути на останніх партах.
