Вступ.
Електричні навантаження визначають для вибору та перевірки струмоведучих елементів (шини, кабелі тощо), силових трансформаторів, перетворювачів за пропускною здатністю (підігрівом), а також для розрахунку втрат, відхилень і коливань напруги, вибору захисту та компенсуючих пристроїв.
Розрахунки цехових навантажень на усіх ступенях до трансформаторних підстанцій включно проводяться за розрахунковими коефіцієнтами з наступною перевіркою і коректуванням усього розрахованого навантаження цеху за питомими втратами електроенергії на одиницю продукції.
При проектуванні даного заводу (електроапаратного) використаний метод розрахунку навантажень і потужностей за середньою потужністю і коефіцієнтом максимуму.
Основна частина.
1.Визначення загальної потужності заводу.
Для цеху №1:
Виходячи зі справочних даних для даного виду навантаження, знайдемо коефіцієнт використання  = 0,65 і тангенс
= 0,65 і тангенс  = 0,75.
= 0,75.
Тоді середня активна потужність за найбільш навантажену зміну:
 (1)
                                              (1)
де  - коефіцієнт використання;
 - коефіцієнт використання;
 -
значення сумарної встановленої потужності цеху.
 -
значення сумарної встановленої потужності цеху.
 = 0,65 * 6500 = 4225 кВт
= 0,65 * 6500 = 4225 кВт
Середня активна потужність за найбільш навантажену зміну:
 (2)
                                                                
(2)
 = 0,75 * 6500 = 4875 квар
= 0,75 * 6500 = 4875 квар
Знайдемо відношення найбільшого значення потужності електроприймачів до найменшого її значення, m– показник силової збірки у групі:
 (3)
                                                      
(3)
 = 100
 = 100
Через те, що отриманий результат більший за 3, знайдемо ефективне число, nе –дійсне число електричних приймачів:
 (4)
                                                     
(4)
 = 130
 = 130
Використовуючи значення коефіцієнту використання та ефективного числа, знайдемо коефіцієнт максимуму за допомогою кривих,  = 1,063
= 1,063
Тоді розрахункове значення активного навантаження:
                         (5)
                                       
(5)
 = 1,063 * 4225 = 4491 кВт
 = 1,063 * 4225 = 4491 кВт
Реактивного навантаження:
 (6)
                                                    
(6)
 = 1,063 * 4875 = 5182 квар
 = 1,063 * 4875 = 5182 квар
Знайдемо розрахункове значення повного навантаження цеху:
 (7)
                                                
(7)
 = 6857
кВ*А
= 6857
кВ*А
Аналогічно проведемо розрахунки для інших цехів.
Для цеху №2:
 = 0,65
= 0,65
 = 0,65 * 8200 = 5330 кВт
= 0,65 * 8200 = 5330 кВт
 = 0,75
= 0,75
 = 0,75 * 8200 = 6150 квар
= 0,75 * 8200 = 6150 квар
 = 10
 = 10
 = 164
 = 164
 = 1,045
= 1,045
 = 1,045 * 5330 = 5570 кВт
 = 1,045 * 5330 = 5570 кВт
 = 1,045 * 6150 = 6427 квар
 = 1,045 * 6150 = 6427 квар
 = 8504 кВ*А
= 8504 кВ*А
Для цеху №3:
 = 0,65
= 0,65
 = 0,65 * 2100 = 1365 кВт
= 0,65 * 2100 = 1365 кВт
 = 0,75
= 0,75
 = 0,75 * 2100 = 1575 квар
= 0,75 * 2100 = 1575 квар
 = 120
 = 120
 = 35
 = 35
 = 1,115
= 1,115
 = 1,115 * 1365 = 1522 кВт
 = 1,115 * 1365 = 1522 кВт
 = 1,115 * 1575 = 1756 квар
 = 1,115 * 1575 = 1756 квар
 = 2324 кВ*А
= 2324 кВ*А
Для цеху №4:
 = 0,65
= 0,65
 = 0,65 * 1850 = 1202 кВт
= 0,65 * 1850 = 1202 кВт
 = 0,75
= 0,75
 = 0,75 * 1850 = 1387 квар
= 0,75 * 1850 = 1387 квар
 = 50
 = 50
 = 74
 = 74
 = 1,075
= 1,075
 = 1,075 * 1202 = 1293 кВт
 = 1,075 * 1202 = 1293 кВт
 = 1,063 * 1387 = 1492 квар
 = 1,063 * 1387 = 1492 квар
 = 1974 кВ*А
= 1974 кВ*А
Для цеху №5:
 = 0,65
= 0,65
 = 0,65 * 1700 = 1105 кВт
= 0,65 * 1700 = 1105 кВт
 = 0,75
= 0,75
 = 0,75 * 1700 = 1275 квар
= 0,75 * 1700 = 1275 квар
 = 8
 = 8
 = 42,5
 = 42,5
 = 1,105
= 1,105
 = 1,105 * 1105 = 1221 кВт
 = 1,105 * 1105 = 1221 кВт
 = 1,105 * 1275 = 1409 квар
 = 1,105 * 1275 = 1409 квар
 = 1864 кВ*А
= 1864 кВ*А
Для цеху №6:
 = 0,65
= 0,65
 = 0,65 * 3800 = 2470 кВт
= 0,65 * 3800 = 2470 кВт
 = 0,75
= 0,75
 = 0,75 * 3800 = 2850 квар
= 0,75 * 3800 = 2850 квар
 = 10
 = 10
 = 76
 = 76
 = 1,077
= 1,077
 = 1,077 * 2470 = 2660 кВт
 = 1,077 * 2470 = 2660 кВт
 = 1,077 * 2850 = 3069 квар
 = 1,077 * 2850 = 3069 квар
 = 4062 кВ*А
= 4062 кВ*А
Для цеху №7:
 = 0,65
= 0,65
 = 0,65 * 850 = 552,5 кВт
= 0,65 * 850 = 552,5 кВт
 = 0,75
= 0,75
 = 0,75 * 850 = 637,5 квар
= 0,75 * 850 = 637,5 квар
 = 4
 = 4
 = 42,5
 = 42,5
 = 1,105
= 1,105
 = 1,105 * 552,5 = 610,513 кВт
 = 1,105 * 552,5 = 610,513 кВт
 = 1,105 * 637,5 = 704,438 квар
 = 1,105 * 637,5 = 704,438 квар
 = 932,179 кВ*А
= 932,179 кВ*А
Для цеху №8:
 = 0,85
= 0,85
 = 0,85 * 85 = 72,25 кВт
= 0,85 * 85 = 72,25 кВт
 = 0,33
= 0,33
 = 0,33 * 85 = 28,05 квар
= 0,33 * 85 = 28,05 квар
 = 20
 = 20
 = 8,5
 = 8,5
 = 1,077
= 1,077
 = 1,077 * 72,25 = 77,813 кВт
 = 1,077 * 72,25 = 77,813 кВт
 = 1,077 * 28,05 = 30,21 квар
 = 1,077 * 28,05 = 30,21 квар
 = 83,472 кВ*А
= 83,472 кВ*А
Для цеху №9:
 = 0,85
= 0,85
 = 0,85 * 70 = 59,5 кВт
= 0,85 * 70 = 59,5 кВт
 = 0,33
= 0,33
 = 0,33 * 70 = 23,1 квар
= 0,33 * 70 = 23,1 квар
 = 14
 = 14
 = 10
 = 10
 = 1,067
= 1,067
 = 1,067 * 59,5 = 63,486 кВт
 = 1,067 * 59,5 = 63,486 кВт
 = 1,067 * 23,1 = 24,648 квар
 = 1,067 * 23,1 = 24,648 квар
 = 68,103 кВ*А
= 68,103 кВ*А
Для цеху №10:
 = 0,65
= 0,65
 = 0,65 * 1200 = 780 кВт
= 0,65 * 1200 = 780 кВт
 = 0,75
= 0,75
 = 0,75 * 1200 = 900 квар
= 0,75 * 1200 = 900 квар
 = 4
 = 4
 = 60
 = 60
 = 1,08
= 1,08
 = 1,08 * 7800 = 842,4 кВт
 = 1,08 * 7800 = 842,4 кВт
 = 1,08 * 900 = 972 квар
 = 1,08 * 900 = 972 квар
 = 1286 кВ*А
= 1286 кВ*А
Для цеху №11:
 = 0,8
= 0,8
 = 0,8 * 850 = 680 кВт
= 0,8 * 850 = 680 кВт
 = 0,75
= 0,75
 = 0,75 * 850 = 637,5 квар
= 0,75 * 850 = 637,5 квар
 = 12
 = 12
 = 28,333
 = 28,333
 = 1,055
= 1,055
 = 1,055 * 680 = 717,4 кВт
 = 1,055 * 680 = 717,4 кВт
 = 1,055 * 637,5 = 672,563 квар
 = 1,055 * 637,5 = 672,563 квар
 = 983,363 кВ*А
= 983,363 кВ*А
Для цеху №12:
 = 0,65
= 0,65
 = 0,65 * 100 = 65 кВт
= 0,65 * 100 = 65 кВт
 = 0,75
= 0,75
 = 0,75 * 100 = 75 квар
= 0,75 * 100 = 75 квар
 = 1
 = 1

 = 10
 = 10
 = 1,21
= 1,21
 = 1,21 * 65 = 78,65 кВт
 = 1,21 * 65 = 78,65 кВт
 = 1,21 * 75 = 90,75 квар
 = 1,21 * 75 = 90,75 квар
 = 120,089 кВ*А
= 120,089 кВ*А
Для цеху №13:
 = 0,65
= 0,65
 = 0,65 * 30 = 19,5 кВт
= 0,65 * 30 = 19,5 кВт
 = 0,75
= 0,75
 = 0,75 * 30 = 22,5 квар
= 0,75 * 30 = 22,5 квар
 = 1
 = 1

 = 3
 = 3
 = 1,56
= 1,56
 = 1,56 * 19,5 = 30,42 кВт
 = 1,56 * 19,5 = 30,42 кВт
 = 1,56 * 22,5 = 35,1 квар
 = 1,56 * 22,5 = 35,1 квар
 = 46,448 кВ*А
= 46,448 кВ*А
Уважаемый посетитель!
Чтобы распечатать файл, скачайте его (в формате Word).
Ссылка на скачивание - внизу страницы.