Аналіз уроку фізики
Школа № 3
Дата проведення: 25.11.2004
Клас 11-А
Кількість учнів за списком: 32.
Присутні: 23.
Тип уроку : урок засвоєння нових знань
Студент-практикант: Письменна Ірина Володимирівна.
Тема уроку: Активний опір в колі змінного струму
Мета: визначити закономірності між фізичними величиинами та знайти практичне застосування основних понять при розв’язуванні задач.
Завдання:
а) дидактичне: сформувати в учнів поняття про активний опір в колі змінного струму;
б) розвиваюче: розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, систематизувати, робити висновки згідно вивченого матеріалу;
в) виховне: розвивати науковий світогляд , розкриваючи перед учнями нове поняття.
Гігієнічні умови класу відповідали нормам : гарне освітлення, чиста дошка, волога ганчірка, дидактичні засоби підготовлені.
Урок відповідає принципу науковості, відбувається в логічній послідовності, всі компоненти уроку поєднані між собою, зміст уроку відповідає його структурі і сприяє досягненню поставленої мети.
Хід уроку
На початку уроку Ірина проводить актуалізацію опорних знань, а поті мпереходить до викладу нового матеріалу, постійно спираючись при цьому на досвід учнів (наводить приклади з життєвої практики). Вона зрозуміло розкриває суть даної теми . Для кращого розуміння проводить демонстрацію показів дійсних значень напруги і сили струму. Формули подаються з поясненням їх з фізичної та математичної точки зору.
Одразу після викладу нового матеріалу відбувається його закріплення розв’язуванням задач. Спочатку учні аналізують вже розв’язану задачу з підручника , а вже потім розв’язують самостійно. Задачі підбиралися, орієнтуючись на середній рівень знань, але виявилося, що між учнямии даного класу є певна різниця у рівні знань.
Подання нового відбувалося зі включенням учнів до процесу висвітлення теми, що сприяло кращому розумінню і засвоєнню нового матеріаду. В процесі викладу нового матеріалу у Ірини майже не виникало труднощів у здійсненні керівництва діяльністю учнів .
Висновки
Таким чином, результати використання нового матеріалу на практиці при розв’язувані задач показали, що основна частина класу сприйняла матеріал і готова з ним працювати. Але серед учнів були й такі,які не показали цих результатів. На таких учнів потрібно особливо звернути увагу і попрацювати з ними додатков
Незважаючи на це очевидним є приріст знань основної кількості учнів, активізація логічного мислення та пізнавальної допитливості .
Зауваження:
1.До уроку треба було краще познайомитися з класом, звернути увагу на успішність окремих учнів, щоб під час розв’язування задач було цікаво і сильнішим, і слабшим учням.
2.Надалі необхідно активніше залучати учнів до процесу викладання нового матеріалу.
Уважаемый посетитель!
Чтобы распечатать файл, скачайте его (в формате Word).
Ссылка на скачивание - внизу страницы.