Вода - чарівниця, вода - трудівниця (Розробка позакласного заходу)

Страницы работы

Содержание работы

Тема: Вода- чарівниця, вода -  трудівниця.

Мета: Виховувати у дітей розуміння виняткової ролі води на Землі, бережливе ставлення до оточуючого середовища , любов до природи, допитливість та наполегливість. Розвивати  уяву, мислення.  Спонукати дітей проводити пошуково-дослідницьку  ігрову діяльність, самостійно використовувати знання в ігрових ситуаціях; узагальнювати знання дітей про те, що вода потрібна  живим істотам і входить до складу всіх  живих  організмів.

 Матеріал: зображення капельки, набір предметних картинок, ілюстрації до казок, м’яка іграшка(дівчинка-капелька), одноразові стаканчики,грунт, стеки,  пластмасові кульки,камінці, глибока миска, відерце, лійка,серветки, магнітофон.

                                      Хід заняття:

-Діти, до нас прийшли гості. Давайте привітаємось.

(чується стук у двері)

-Ще хтось до нас іде. Ой, дивітьсяю. Це дівчинка-Краплинка прийшла. А що це вона із собою принесла?

 (Глобус)

-Розкажіть Крапликці що таке глобус.

 (Макет нашої планети_) Розглядають глобус.

 -А як називається наша планета?

(Земля)

- Ой, а чому це на глобусі так багато голубого кольору?

(Це вода)

-Так,справді, на нашій планеті багато води.  А де зна-

ходиться вода?

(У океанах,морях,річках,озерах)

-А як називається наше місто?

(Суми)

-Вірно, Суми. А у нашому місті є річки,озера? Як вони  на-

зиваються?

(Псьол. Стрілка,Сумка,)

-Дивіться як зраділа Дівчинка-Краплинка. Вона каже, що там  живуть її братики і сестрички, і вона нас запрошує до них у гості. Ну що, підемо?

Звучить музика. Діти рухаються до стенду на якому розта-

шовані  ілюстрації  до казок.

-Ми прийшли у гості до казкової краплинки.Ця краплинка ду-

же  любить казки. Роздивіться ілюстрації та розкажіть Крап-

линці про які казки йдеться мова.

(Діти розглядають ілюстрації, і називають казки)

-Згадайте в яких казках йдеться мова про воду?

(діти називають і пояснюють)

-Які ви молодці! Але час рушати до іншої краплинки. Да-

вайте візьмемо краплинку з собою. А як ви гадаєте вода

це тверда чи рідка речовина і чому ви так вирішили?

(рідка тому,що вона тече)

-Тоді давайте покладемо її у відерце, і підемо далі.

Звучить музика. Діти йдуть далі.

-Ой, що це я знайшла?

(Жолудь)

-А на якому дереві ріс жолудь?

(На дубі)

-А яке дерево може вирости із жолудя?

(дуб)

-То давайте ми його посадимо.

Діти садять жолуді у стаканчики із землею.

-Щоб рослинки виросли гарними і здоровими розка-

жемо  віршик-закличку.

                    Лили, лили, лили.

                     Пили, пили, пили,

                     Лили, лили діти,

                     Пили, пили, квіти,

                     Виростали квіти,

                      Виростали діти.

-От ми і посадили наші жолуді. Ащо ще треба зробити щоб

жолуді росли.

(полити) Діти поливають посаджені жолуді.               

-Так, вірно треба полити. Бо без води життя не можливе.

Які ви молодці. До весни наші дубки виростуть і ми їх ви-

садемо на нашому майданчику. А зараз витремо ручки, і підемо до іншої краплинки

Звучить музика, діти рушають до іншої краплинки.

-Діти, дивіться ця Краплинка чомусь засмучена,  Вона каже що з нею ніхто не дружить. Давайте їй допоможемо знайти друзів.

(Діти відбирають картинки тварин, рослин, людини вивішують поряд з краплинкою)

- Погляньте скільки у краплинки друзів!Чому скільки?

   (ніхто не може жити без води)

-А як потрапляє вода в організм людини?

(Пємо)

-А чи можемо ми бачити рідину з людського організму?

(Сльози, піт, кров, сеча)

-В організмі людини завжди є вода. Вона необхідна  для того щоб людина жила.

-Подивіться на друзів Краплинки. Як ви гадаєте хто більше вип’є води і чому?

(Слон,верблюд тому що вони великі )

Коротка  доповідь  дітей про слона і верблюда.

-Ви молодці. Рушаємо далі, а краплинку з собою беремо.

Звучить музика. Діти підходять до дослідницького столика.

- Це краплинка- чарівниця. А давайте ми теж  станемо чарівниками.

Дітям пропонується узяти в одну руку камінець,а в другу пластмасову кульку,і визначити що з них важче.

(Камінець)

-А давайте перевіримо чи може камінець і кулька плавати.

Діти у миску з водою спочатку опускають камінь, потім кульку.

-Що сталося з камінцем ,а що з кулькою. Чому?

Діти роблять висновок важкі предмети тонуть, а легкі ні.

-А ось одна кулька стрибнула у баночку. Як же її звідти можно достать?

(Треба наливати воду до тих пір поки кулька не підніметься нагору)

-Який же ми зробимо висновок? Вода виштовхує на поверхню легкі предмети.

- Сподобалося вам бути чарівниками?

(так)

-Маленькі чарівники мабуть втомилися. Час відпочити. Кожна людина має право на відпочинок. Ми візьмемо з собою краплинку і підемо до річки . Дивіться скільки тут камінців різних .Підпливла рибка. Вона з вами хоче погратися. Вона буде підпливати до камінця, а ви будете казати на яку геометричну фігуру камінець схожий.

(діти називають геометричні фігури)

-Які ви в мене всі розумні. Хай рибка пливе, а ми з вами сядемо заплющимо очі ,і послухаємо як співають пташки.

Звучить музика. Діти сидять з заплющеними очима.

-Ой ! дивіться що сталося з річкою?

Діти відкривають очі – в річці сміття.

-Це мабудь якийсь злий чаклун хоче зачаклувати річку. Давайте врятуємо нашу річку. Як ви гадаєте чого не повинно бути в річці?

(Бутилок ,паперу черевиків……)

- Давайте ми все сміття зберемо у пакет і винесемо на смітник.

(Діти збирають сміття)

-Які ви молодці. Яка тепер чиста і гарна річка стала. Давайта ми у річку пустимо наших краплинок. Нехай пливуть.Я думаю що краплинкам гарно в ній буде. (діти випускають краплинок)

ПІДСУМОК:

Який сьогодні у нас цікавий день був. Ми сьогодні стільки усього дізналися і ви такі усі молодці. А що вам найбільше сподобалося і запам’яталося?
