Розв’язування рівнянь способом підстановки (Аналіз уроку алгебри у 7 класі)

Страницы работы

2 страницы (Word-файл)

Содержание работы

Аналіз уроку алгебри проведеного у 7-В класі школа №6.

 Тема уроку: Розв’язування рівнянь способом підстановки.

Мета уроку:

ü Навчити учнів розв’язувати системи рівнянь способом підстановки.

ü Розвивати важність при сприйнятті матеріалу, здатність порівнювати.

ü Виховувати організованість, культуру поведінки на уроці.

Тип уроку: комбінований.

Студентка:Чердак Людмила.

Дата проведення: 9.03.05

Урок складався з таких етапів:

1.  Організаційний момент.

2.  Перевірка домашнього завдання.

3.  Актуалізація опорних знань.

4.  Виклад нового матеріалу.

5.  Закріплення нового матеріалу.

6.  Задання домашнього завдання.

Чардак з самого початку уроку зуміла налаштувати учнів на робочий лад. Вона вдало розподілила час.

Перевіряючи виконання учнями домашнього завдання студентка до кожного підходила на протязі уроку і перевіряла наявність зроблених домашніх вправ. Таким чином Світлана Володимирівна напевне знала як виконується домашнє завдання, нікого не “обділила” своєю увагою.

Під час третього етапу студентка застосувала фронтальне опитування учнів в усній формі по попередньо пройденому матеріалу. При цьому було опитано майже половину класу. Я вважаю, це дає можливість включити в роботу майже весь клас, адже всі бажали відповідати. Тим більше ті учні, які дещо забули з попередньої теми або були відсутні на минулому уроці, мали змогу ще раз почути пройдене і пригадати забуті означення та поняття. Тим саме краще знати матеріал.

При викладі нового матеріалу студентка показала алгоритм розв’язування системи рівнянь способом підстановки на даному прикладі. При цьому їй допомагали учні. Вони ніби продовжували її думку, адже при розв’язуванні використовували раніше пройдений матеріал. Після цього Світлана Володимирівна проговорює алгоритм розв’язування системи рівнянь способом підстановки. А потім, для кращого запам’ятання, пропонує повторити цей алгоритм кільком учням.

Під час закріплення нового матеріалу учні по черзі розв’язували вправи біля дошки. Було розв’язано немало прикладів, але всі вони одного типу. Більш доцільно було б ускладнювати рівень вправ. Під час проведення уроку студентка робила великі непотрібні паузи, їх необхідно усунути для економії часу. А також були присутні безадресні запитання, які треба замінити і звертатися до конкретного учня. Також Світлана Володимирівна під час спілкування з учнями не давала змоги їм висловитись і зробити власні висновки. Наприклад, коли вона пропонувала дітям повторити алгоритм розв’язання системи рівнянь способом підстановки, студентка сама відповідала замість них. Я вважаю правильним повторювання алгоритму через певні проміжки часу для кращого запам’ятовування, але потрібно було б ще і акцентувати кроки алгоритму на прикладах, які розв’язували учні на дошці для кращого розуміння.

На уроці була відсутня робота з унаочненнями, а також не було проконтрольовано записи на дошці, а саме їх охайність.

В кінці уроку було задано домашнє завдання, але не були підбиті підсумки тієї роботи, що була пророблена на уроці

.

Висновок:Не дивлячись на недоліки, урок пройшов досить вдало. Діти змогли застосувати набуті знання на практиці, а Світлана Володимирівна змогла виявити рівень цих знань і вмінь, та оцінити їх. Що мені сподобалось, так це те, що вона змогла охопити своєю увагою весь клас. Студентка змогла організувати роботу учнів на високому рівні, що я вважаю, є необхідною умовою при проведенні уроку.      
